Kontynuacja budowy Hospicjum 2020

Ponownie od początku 2020 roku rozpoczęto prace przy budowie Domu Hospicyjnego we Włodawie przy ul. Pancerniaków 3-5.

W styczniu wykonano odwodnienie murów i opaskę wokół budynku.

W lutym zamontowane zostały skrzynki rozdzielcze do ogrzewania pomieszczeń wraz ze sterowaniem, oraz stelaże do sedesów i bidetów.

Od lutego do końca kwietnia układano glazurę i terakotę w pomieszczeniach sanitarnych i kuchni.

W marcu i kwietniu szpachlowano, gruntowano oraz malowano farbą podkładową ściany i sufity.

W dniach 2-15 sierpnia ponad 60 wolontariuszy, uczestnicy programu Liga NGOs w ramach „Projektu społecznego” malowali ściany i sufity, sprzątali pomieszczenia. Uporządkowali plac wokół budynku i wykosili trawę. W drugiej części budynku wyrzucono nadmiar ziemi i wykopano fundamenty pod ścianki działowe oraz przygotowano podłoże pod wylanie chudego betonu.

W drugiej połowie sierpnia położono kanalizację wewnętrzną w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym.

We wrześniu dostarczono zamówione drzwi wewnętrzne.

We wrześniu i październiku podłączono zasilanie główne, tablice rozdzielcze z oprzyrządowaniem, zamontowano lampy bakteriobójcze, oświetlenie główne, awaryjne i nocne, oraz gniazdka i wyłączniki elektryczne.

W październiku położono podkład betonowy pod posadzkę w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

W listopadzie zamontowano drzwi wewnętrzne – 39 sztuk i w grudniu wykonano obróbkę drzwi wewnętrznych.

Na tym zakończono prace budowlane i instalacyjne w 2020 roku.

Blisko chorego