.   Zakończenie projektu „Ochrona i promocja zdrowia w zakresie opieki paliatywno-hospicyjnej poprzez doposażenie w sprzęt medyczny Hospicjum we Włodawie”

Opublikowano: 30 grudnia 2014

Włodawskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” od 30.07.2014r. realizowało projekt „Ochrona i promocja zdrowia w zakresie opieki paliatywno-hospicyjnej poprzez doposażenie w sprzęt medyczny Hospicjum we Włodawie”. Dzięki rekomendacji PGE Dystrybucja S.A. w Lublinie otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji PGE -ENERGIA Z SERCA z siedzibą w Warszawie . W ramach projektu Towarzystwo dokonało zakupów sprzętu medycznego do leczenia i pielęgnacji pacjentów w Hospicjum we Włodawie.
    Zakupiono :
    1. Sprzęt do leczenia pacjentów : ssaki medyczne 2 sztuki; koncentratory tlenu kompaktowe 2 sztuki; składane łóżko zabiegowe 1 sztuka oraz materace przeciwodleżynowe 8 sztuk;
    2. Sprzęt ułatwiający pielęgnację chorych: urządzenie do przemieszczania chorych 1 sztuka; krzesło toaletowe składane 1 sztuka; szafki przyłóżkowe z blatem do spożywania posiłków 4 sztuki; wózek na bieliznę 1 sztuka oraz szafka zabiegowa 1 sztuka.
    3. Sprzęt do prowadzenia terapii zajęciowej : stół 1 sztuka ;10 krzeseł podłokietnikami oraz 10 krzeseł składanych.
    Dzięki realizacji projektu rozszerzymy ofertę świadczeń o zabiegi rehabilitacyjne i terapii zajęciowej oraz poprawimy komfort pobytu i leczenia pacjentów. Serdecznie dziękujemy darczyńcom .